עוסק מורשה

אמיר לוי – משרד רואה חשבון בבנימינה
אמיר לוי - רואה חשבון והנהלת חשבונות בבנימינה
אם גם אתם נמצאים בנקודה הזאת בזמן, בה סיימתם את הלימודים, רכשתם נסיון רלוונטי ואתם מתלבטים האם לצאת לדרך כעצמאים כעוסק מורשה או עוסק פטור
לפני שתבצעו החלטה שתגדיר אתכם במע”מ וברשויות השונות, חשוב שתקראו את השורות הבאות שיעשו לכם סדר בראש וימנעו מכם טעויות מצערות.
0 +
עסקים שייעצתי להם
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
ש"ח שעזרתי לחסוך
0 +
עסקים שפתחתי עבור לקוחות

בחרתם להתמחות במקצוע מסוים? בדקו שאופציית עוסק מורשה פתוחה בפניכם

עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, וטרינר, רופא שיניים, או מרפא שיניים, לא תוכלו לבחור בהגדרה אחרת מלבד: עוסק מורשה. משתוקקים לבסס קריירה הקשורה למופעי אומנות? לרבות הנחייה, בניית תפאורה, הכנה בדיקה ופקוח על מבחנים – עוסק מורשה זאת התשובה!

אחד מהתחומים הבאים נכלל בהגדרה המקצועית שלכם? הרצאה, הוראה, כתבנות, קצרנות, תרגום, כתיבה, עריכה, פישור או בעל בית ספר לנהיגה, מתווך מקרקעין, בעל בית ספר לרבות גן ילדים, סוחר ומתווך רכב, וחברה – כבר הבנתם, אין לכם ברירה, עומדת בפניכם רק הגדרה אחת – עוסק מורשה המתייחס לצורת הרישום במע”מ בלבד.

מהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה, הינו עוסק הגובה מע”מ על פי הקבוע בחוק בגין עסקאותיו מצד אחד ומוציא חשבונית מס ללקוח מהצד השני. ההבדל הגדול בין עוסק מורשה לעוסק פטור הוא שעוסק מורשה יכול לקזז מע”מ בגין רכישות ציוד לעסק וההוצאות השוטפות שלו. זהו פרט חשוב שיש לקחת בחשבון במידה והמקצוע בו תעסקו דורש רכישת ציוד רב ויש לו הוצאות שוטפות קבועות ונרחבות.

למנוע תאונות מס למעשה, ניהול חשבונות על ידי רואה חשבון מוסמך ולא על ידי מנהל חשבונות או פקיד זוטר הוא התסריט הטוב ביותר שימנע עבורכם תאונות מס. כלומר, רק רואה חשבון מוסמך, מיומן מספיק כדי לאתר מקרים ופעולות שהעסק ביצע לא בצורה מושכלת ולהתריע על כך תוך כדי תנועה. זאת הדרך הבטוחה בה תמנעו מתשלום מס גבוה ולא בדיעבד, כשכבר מאוחר . הנהלת חשבונות בבנימינה – למה בעצם צריך הנהלת חשבונות? הנהלת חשבונות נותנת לכם, בעלי העסק תמונה כספית עדכנית של הנעשה בעסק, כפי שזאת באה לידי ביטוי בספרי החשבונות. לא פעם מתברר, כי עסקים נקלעים למחלוקות עם רשויות המס בשל טעויות רבות שנעשו עוד בשלב הנהלת החשבונות.


אל תשכחו! פתיחת תיק עוסק במע”מ הינה רק צעד ראשון בדרך לעצמאות. מיד לאחר מכן עליכם לפתוח תיק עצמאי במס הכנסה ותיק מבוטח בביטוח לאומי. פעולות אלו לא ניתן לעשות באינטרנט, עליכם לגשת בעצמכם לסניף הרשות אליו אתם מסונפים, עם המסמכים הנדרשים או לשלוח את רואה החשבון שלכם שיעשה זאת עבורכם. אחרי שעשיתם כל תוכלו לפנות למעצב לעיצוב הלוגו ולבית דפוס על מנת שידפיסו לכם פנקסי חשבוניות.

מעוניינים בפתיחת עוסק מורשה – פנו לאמיר לוי רואה חשבון מוסמך עוד היום

נשמע מלחיץ? זקוקים לייעוץ? לפני שתעשו מהלך פזיז או החלטה שעלולה לסבך אתכם בעתיד התקשרו אליי כבר עכשיו – אמיר לוי 054-4373111 רואה חשבון מוסמך, ויועץ עסקי המתמחה בעסקים בתחילת דרכם. בואו לשעת ייעוץ שתעשה לכם סדר בעניינים ותחסוך לכם בעתיד הרבה זמן, כסף וכאב ראש. 

זכרו עוסק מורשה חובתו מדי חודש  -חודשיים לדווח למע"מ

בכל מקרה זכרו, חובתו של העוסק מורשה לדווח למע”מ פעם בחודש או פעם בחודשיים (תלוי בגובה מחזור העסקאות השנתי), על מחזור עסקאותיו. מע”מ שגבה העוסק מלקוחותיו, בקיזוז רכישות והוצאות שוטפות שלו – מע”מ תשומות. הסכום לתשלום או להחזר, הוא ההפרש בין השניים. ואל תאחרו, את הדיווח יש לעשות לא יאוחר מה- 15 לחודש. הדיווח עצמו נעשה על ידי מילוי פנקס מע”מ שיישלח אליכם בדואר לאחר פתיחת התיק ותשלום הסכום בבנק הדואר או דרך האינטרנט. את שוברי התשלום יש לתייק בצורה מסודרת למעקב.


השאירו פרטים
ואנו נשתדל לחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישת היכרות
  • הלוטם 3 בנימינה
  • 054-437-3111
  • amirlevycpa@gmail.com